Srovnání parkingu u brněnského letiště v Tuřanech

Parking u brněnského letiště se dá vyřešit více způsoby. Buď bezplatně, ale zbytek cesty musíte dojet autobusem nebo komfortně bez použití busu, ale budete si za to muset zaplatit.

airport

Parkování zdarma

Pokud v Brně nechcete platit za parkování, je možnost nechat auto ve Slatině na ulici Kobylnická, Křehlíkova nebo Šmahova. Dá se tu parkovat podél silnice. Na ulici Řípská je zastávka, kde zastavuje autobus E76, který vás odveze přímo na letiště. Zastávka je vzdálena cca 6 minut chůze (záleží, jak blízko se vám podaří zaparkovat). Od zastávky je letiště vzdálené 3 km, takže jste za 5 minut na místě. Autobus jezdí každou půl hodinu.

Pokud vám to letí v noci, není to žádný problém. Na letiště se dostanete taky, a to nočním spojem N89, který jezdí každou hodinu. Nočním rozjezdem je to dokonce rychlejší, takže budete na letišti už za 3 minuty.

Jelikož v Brně už se najelo na „modré zóny“, bezplatné parkování u Hlavního nádrží, odkud jezdí autobus na letiště, nejspíš neseženete.

Placené parkoviště

multi-storey-car-park

Pokud na vás místo v ulicích nezbylo nebo se vám nechce řešit následné cestování autobusem, dá se využít některé z placených soukromých parkovišť nebo přímo parkoviště, které provozuje samotné letiště.

Parkování Brno letiště

Letím Brno

  • parkování se nachází pouze minutu od letiště, takže paráda
  • parkoviště je nonstop hlídané
  • v celém areálu mají wifinu, takže pokud potřebujete nutně na internet, nemáte data, a ještě nejste na letišti, na tomhle parkovišti to není problém
  • jako všude jinde, parkoviště poskytuje dopravu na a z letiště
  • dokonce si tady můžete zajistit pojištění proti krádeži
  • za parkoviště s těmito výhodami dáte za 7 dní 700 Kč, to taky není žádná extra pálka
Mohlo by vás zajímat:  Jaké je nejlepší parkoviště u letiště Václava Havla v Praze a tipy na parkování zdarma!

Brno airport

I.J.M transport

Jak vidíte, nejlevněji, když nepočítáme postranní uličky, zaparkujete za 600 Kč, a to na parkovišti Parkování Brno v Židenicích nebo na I.J.M transport.

Za mě je nejlepší volbou parkoviště Letím Brno. Parkoviště je spolehlivé, můžete se spolehnout, že vám rezervaci na poslední chvíli nikdo nezruší. Není úplně nejlevnější, ale za tu stovku navíc se to podle mého názoru vyplatí.

A jaké jsou vaše tipy, kde nejlépe zaparkovat u brněnského letiště? Pište do diskuze, těším se na vaše tipy a zkušenosti.

Páčko :o)