Ceny parkování u letiště – Rakousko, Německo a Švýcarsko

Občas se stane, že jsem například v Rakousku a potřebuji odletět do jiné země. Stává se to málokdy, ale stává. Proto jsem si udělala přehled možných parkovišť v zemích, kam nejčastěji létám.

A protože by se to mohlo hodit i vám, rozhodla jsem se to sepsat na svůj blog.

people-inside-airport

Vídeň (Rakousko)

Letištní parkoviště

Ve Vídni je možné parkovat přímo na letišti, kde mají pro dlouhodobé parkování k dispozici až 3 parkoviště.

Parkplatz C je nejlevnější možností, ale za to je nejdál od všech terminálů. Za týden stání zaplatíte 99.90 €, přepočteno na naše 2 551 Kč.

Parkhaus 3 je druhým parkovištěm na letišti, je nejblíž terminálů 1 a 1A. Za týden parkování zaplatíte 173.90 €, tedy 4 441 Kč.

Parkahaus 4 je nejblíž terminálu T3 a cena je stejná jako u parkoviště Parkhaus 3, takže 173.90 €. Na tomto parkovišti dokonce nabízí doplňkovou službu v podobě vyčištění vašeho auta.

V areálu letiště jsou čerpací stanice, takže pokud přijedete s prázdnou nádrží, nemusíte v mapě tápat, kde je nejbližší benzínka, ale načerpáte palivo rovnou na letišti. A pokud máte elektromobil, problém je taky vyřešen, protože tady narazíte i na dobíjecí stanice.

Parkoviště v okolí

Další možností, kde seženete místo na parkování je parkoviště Panda parken.

Tato malá rodinná firma nabízí levné parkování a zákládá si na přátelském přístupu a rychlosti.

Parkoviště je od letiště vzdálené pouze 3 minuty a za týden stání zaplatíte 59.90 €, což je 1 528 Kč. Pokud přijedete mezi 22 a 6 hodinou, naúčtují vám příplatek 5 €, ale pořád se to oproti parkovišti na letišti vyplatí.

A pokud vám po příjezdu zbyde ještě hodně volného času, můžete využít firemního salónku, kde vám zaměstnanci udělají zdarma kapučíno a je tu dokonce i wi-fi připojení, takže si ještě stihnete zkontrolovat maily. Pro děti tu mají lízátka a horkou čokoládu, takže si přijdou na své dospělí i děti.

latte-art

Frankfurt (Německo)

Přímo u letiště

Business Parking je kryté parkoviště a nachází se přímo na letišti, tzn. jen 80 m od terminálu. Za tento luxus zaplatíte 234,0 € (5 970 Kč), což je docela pálka.

eParking je opět kryté parkoviště, které se nachází 100 m od terminálu, a dokonce tady narazíte na dobíjecí stanice pro elektromobily. Ovšem musíte zvážit, zda se vám služba dobíjení aut vyplatí, protože za tento typ stání zaplatíte na týden 239,0 €, což je neuvěřitelných 6 098 Kč. No nevím, já bych za to ty peníze asi nedala.

Nachází se zde taky Park, Sleep & Fly. Přijedete den před odletem, v klidu se vyspíte a další den bez stresu vyrážíte na 300 m vzdálený terminál. Za službu zaplatíte 199.0 €.

Mohlo by vás zajímat:  Srovnání parkingu u brněnského letiště v Tuřanech

Parkoviště v okolí

Jednou z možností, kde ve Frankfurtu zaparkovat je Holiday Parking, který se nachází 10 km od letiště. Odvoz na letiště je samozřejmě zajištěný kyvadlovou dopravou. Je to sice vzdálenější parkoviště, ale za to nejlevnější. Za týdenní parkování zaplatíte 69.0 € (1 760 Kč).
Další možností je využít službu Park, Sleep & Fly. Den předem přijedete, v klidu se vyspíte a další den vás autobus odveze na letiště. Zmíněné parkování se nachází 7 km od letiště a vyjde vás na 7 dní na 137,50 €.

Zürich (Švýcarsko)

Ve Švýcarku je plno možností kde zaparkovat, ale uvedu pouze pár nejlevnějších.

Takže, úplně nejlevnější možností je Economy Park Easy, který je vzdálený 1,3 km od letiště. Za týden místo stojí 61 franků (1 412 Kč). V ceně bohužel není zahrnuta doprava na letiště, takže budete muset použít hromadnou dopravu, která je od parkoviště vzdálená 3 minuty.

Další volnou je Park Travel Zürich, vzdálen od letiště 8,8 km a na letišti jste za 7 minut. Za místo zaplatíte 80 franků (1 852 Kč). Tady už můžete počítat i s dopravou na letiště, která je zarnuta v cenně parkovného.

Takže když to shrnu, v Rakousko je nejlevnější volbou zaparkovat v Panda parken, kde za 7 dní zaplatíte 59.90 €, ve Frankfurtu je nejlevnější Holiday parking, který se sice nachází 10 km od letiště, ale budete mít zajištěnou dopravu na letiště a za 7 dní dáte za místo 69.0 €. V Zürichu nejlépe vyjde 1,3 km vzdálený Economy Park Easy, kde za parkování dáte 61 franků. Na letiště se ale musíte dopravit sami.

Tak tohle jsou moje tipy, kde nejlépe zaparkovat v Rakousku, Německu a Švýcarku. Máte také nějaké tipy na dobré parkoviště? Piště do komentářů.