Jaké je nejlepší parkoviště u letiště Václava Havla v Praze a tipy na parkování zdarma!

Jaké vybrat parkoviště u letiště v Praze? Mám tu pro vás pár tipů, kde nejlépe a nejlevněji zaparkovat v blízkosti letiště Václava Havla.

airport

Kvůli své práce často odlétám do zahraničí, takže hodně řeším, kam s autem při příjezdu na letiště. A tak mě napadlo, hodit sem pár mých zkušeností z „parkingu“.

Občas nestíhám a potřebuju auto hodit co nejblíž k letišti, takže zvolím letištní parkoviště. Když mám dost času a nemám žádné těžké kufry, zaparkuju někam do ulice a ten kousek na letiště prostě dojedu autobusem.

Pokud se chystáte vyjíždět z Prahy, Brna, Vídně nebo…, tady jsou tipy na parkování.

Letiště Václava Havla v Praze

Parkování zdarma

Pokud chcete sehnat parkování úplně zadarmo, můžete zaparkovat v ulicích blízko letiště. Zde jsou tipy na místa v blízkosti letiště se zastávkou na autobus.

parking-garage

Placená parkoviště

Pokud se o auto bojíte a rádi byste zaparkovali na hlídaném parkovišti nebo letadlo nestíháte a potřebujete zaparkovat co nejblíž, jedinou volbou je nechat auto na okolních parkovištích soukromých firem nebo přímo na letištním parkovišti.

street
  • Fajn Parking – 2 minuty od letiště, za 7 dní zaplatíte 500 Kč (v zimě), 600 Kč (jaro a podzim), 700 Kč (léto)

Cena parkování zahrnuje rezervaci parkovacího místa, dopraví vás až na letištní terminál a při příletu zase zpět na parkoviště, je tu fyzická ostraha a kamerový systém, a dokonce vám pomohou s naložením vašich kufrů. O svoje auto se tu nemusíte bát, a ještě si ušetříte záda s nakládáním těžkých kufrů. Za mě fajn věci :o).

  • Parkoviště letiště Ruzyně – 4 minuty od letiště, za 7 dní 599 Kč

Na letišti je 24 hodinová ostraha objektu, je tu zajištěna přeprava k odbavovacím halám, která je v ceně parkovného. Dokonce mají v autech k dispozici autosedačky, což je pro cestování rodin s dětmi paráda.

Mohlo by vás zajímat:  Oficiální parkoviště letiště Ruzyně není právě dvakrát levné. Nemusíte se ale omezovat jen na tuto možnost. Co dělat s autem, než odletíte?
  • Smile parking přímo na letišti, zimní ceník – za 7 dní 890 Kč (venkovní), 1100 Kč (garáž), letní ceník – 990 Kč (venkovní), 1100 Kč (garáž)

Smile parking disponuje venkovním i garážovým parkováním, což třeba v zimě není od věci. Nemusíte řešit škrabání oken :o). Na tomto parkovišti vám opět pomůžou s kufry a odvezou vás až na letiště. Pokud si vyberete garážové stání, mají tu službu dohuštění pneumatik v případě potřeby.

  • Airparking - 10 min. od letiště, za 7 dní 700 Kč

V ceně parkování je doprava na letiště a zpět. Taky se dají za příplatek využít služby jako je balení zavazadel nebo využití pneuservisu. Občas se může hodit.

  • GO parking - 6 min. od letiště, 1000 Kč (zima), 1200 Kč (léto)

Je tu opět služba dopravy na letiště, kromě toho také služby jako mytí a čištění auta a jeho servis.

  • Aero parking - jde přímo o letištní parkoviště, ceny podle druhu parkování (nejlevnější 990 Kč na 7 dní

Parkoviště je přímo na letišti, takže to je obrovská výhoda, když fakt vůbec nestíháte. V jednom areálu zaparkujete, dojdete si na jídlo, a ještě si skočíte do obchodu.

Sečteno podtrženo, nejlevněji zaparkujete na ulici nebo v obchodní centru, ale zbytek cesty na letiště musíme dojet autobusem.

Co se týče placeného parkování, v zimě nejlevněji zaparkujete na soukromém parkovišti Fajn parking, za to v létě je levnější Parkoviště letiště Ruzyně.

Já osobně nejradši parkuju na parkovišti v nákupním centru a rovnou si při té příležitosti nakoupím.

Jak jste na tom vy? Kde nejraději parkujete, když cestujete na letiště?