Doprava na letiště – výhody/nevýhody dopravy MHD, taxíkem a autem

Jaký vybrat nejlepší způsob dopravy na letiště? Auto, autobus nebo snad taxi?
Jsem vášnivým cestovatelem. Kromě exotických dovolených jsem na cestách i pracovně, takže otázka, jak se co nejpohodlněji a bez zbytečného stresu dopravit na letiště, mě doprovází dost často.
Jaký dopravní prostředek tedy zvolit? Sepsala jsem pro vás pro a proti možných variant.

Hromadný dopravní prostředek

bullet-train

Cestování MHD je sice nekomfortní a trmácet se s velkými loďáky je občas nadlidský výkon, ale je to spolehlivá možnost, jak se dostat na letiště. Většinou vás neohrozí kolony a víte přesně, kdy se dostanete na letiště. Pokud vám zrovna neujede.

Taxi

yellow-hvc-taxi

Taxi vás odveze rovnou na letiště, což odstraní problém s taháním těžkých kufrů ze zastávky, ale připlatíte si.

Vlastní auto

action-adult-blur-car

Parkoviště obchodních center

V některých městech, například v Praze, jsou nákupní centra, která mají bezplatná parkoviště. Pokud je takové obchodní centrum blízko letiště, máme vyhráno. A pokud nám po příletu zpět zbyde čas, můžeme rovnou i na nákup.
Jenže většina takových center je přece jen od letiště nějaký kus, takže je stejně potřeba řešit hromadnou dopravu nebo taxík.

Mohlo by vás zajímat:  Moje zkušenost s parkováním u brněnského letiště

Vedlejší ulice

V Praze a už i v Brně bohužel najdeme většinu ulic posetou modrými zónami. Avšak v menších městech nebo na vesnicích je možnost auto nechat ve vedlejších ulicích.
Ale kdo vám dá záruku toho, že takové místo najdete, pokud možno co nejblíž a včas?

Parkování přímo u letiště

Další a asi nespolehlivější možností je zaparkovat přímo na parkovišti u letiště. Ano, musíme si za něj pořádně připlatit, ale kromě bezpečného parkování, díky kterému se o auto po dobu vaší dovolené nebo pracovní cesty nemusíte strachovat, ale taky můžete za poplatek využít služby odvozu z parkoviště přímo na letiště. Kromě této senzační vychytávky, můžete narazit na další nadstandardní služby, jako je oprava vozu, jeho vyčištění a pokud se vám auto náhodou porouchá přímo na cestě na letiště, o auto se postarají a pro vás přijedou, abyste náhodou nezmeškali let.

No není to paráda? Tomu říkám doprava na letiště a parkování bez stresu.

Každá varianta má své pro i proti. Levněji MHD, taxíkem až na letiště nebo komfortně autem. Já to tak nějak střídám podle potřeby a možností. Vím, jsem trochu zhýčkaná, ale když mám možnost a dopředu si zjistím, jestli budu mít kde zaparkovat, volím rozhodně tu nejpohodlnější variantu, auto.

A jak jste na tom vy? Preferujete spíše levnější variantu nebo si připlatíte za luxusní služby a pohodlí?